17 Ноември 2016 | 12:28
Президентът Росен Плевнелиев: Гласът на българските младежи трябва да се зачита при формирането на дневния ред на институциите
Георги Кръстев от Профилираната математическа гимназия „Баба Тонка” – гр. Русе е „президентът“ за един ден в рамките на инициативата „Мениджър за един ден“ на „Джуниър Ачийвмънт-България“.
За пета поредна година Президентът се включва в инициативата, която подпомага кариерната ориентация и развитие на хиляди младежи, поставяйки ги за един ден в ролята на държавници и успешни личности от обществения живот.
„Младите хора трябва да имат шанс да участват във формирането на дневния ред на институциите. Трябва да ги слушаме, защото те задават правилната посока на развитие на България” - с тези думи държавният глава Росен Плевнелиев посрещна участниците в кабинета си на „Дондуков“ 2.
В рамките на инициативата шестима ученици от различни градове в страната разговарят с президента Росен Плевнелиев и неговия екип. Те ще се запознаят подробно със структурата и дейността на президентската администрация. Секретарите на президента също отстъпиха постовете си за деня и изслушаха съветите на младежите в областта на образованието, социалните политики, здравеопазването и правото.
Росен Плевнелиев покани „държавния глава за един ден“ на президентския стол с апел към всички български политици да помнят, че всяка криза може да бъде решена успешно и устойчиво единствено с участието и в интерес на младите хора.
„Президентът за един ден“ Георги Кръстев напомни от президентския кабинет, че Конституцията определя на президента роля на обединител на нацията. На журналистически въпрос каква би била неговата роля, ако един ден стане президент на България, Георги отговори: „Държавният глава трябва да може чрез точна преценка и естествени лидерски умения да сплотява народа, независимо от политическата му принадлежност, етнос и религиозни вярвания“.
Президентът Йотова: Наш дълг е да завещаем на младите хора на България мир и възможност да развиват своите таланти
Държавният глава: Още по-актуални са днес посланията на Франкофонията за мир, сигурност, свобода, равноправие
Илияна Йотова отбеляза Международния ден на Франкофонията заедно с ученици от Гимназията за преподаване на чужди езици „Симеон Радев“ в Перник
Президентът Йотова: Държа правителството да разработи цялостен пакет с мерки срещу покачването на цените и защита на бизнеса
Президентът Йотова поздрави Националната организация „Малки български хора“ за 30-годишнината й
Президентът Йотова: Реформата в здравеопазването ще бъде успешна, когато в нейния център са и лекарят, и пациентът
Президентът Йотова: Вярвам, че ще имаме предизборна кампания със сблъсък на предложения и идеи




2026