12 Юни 2019 | 12:44
Ученици от софийските клубове „Млади възрожденци“ гостуваха на вицепрезидента Илияна Йотова
За мен е изключителна чест да бъда домакин на високи гости като вас – младите български възрожденци. Възрожденците не са само в миналото, има ги днес, ще ги има и в бъдеще – с тези думи вицепрезидентът Илияна Йотова посрещна в президентската институция ученици от софийските клубове „Млади възрожденци“.
Вицепрезидентът благодари на Общобългарския комитет „Васил Левски“ и на всички учители, които с всеотдайност възпитават в българските деца родова памет, общобългарски и общочовешки ценности, учат ги на любов към род и родина. „Зная колко е трудно днес да привлечете и задържите интереса на децата, да ги откъснете от телефона и таблета“, подчерта Илияна Йотова.
„Скъпи деца, помнете, че сте наследници на славни герои. Бъдете горди със своята родина България – държава с над 13-вековна история, съхранила и разпространила славянската писменост и култура“, заяви вицепрезидентът.
Председателят на Общобългарския комитет „Васил Левски“ Васил Василев изказа благодарности на вицепрезидента Йотова за подкрепата за развитието на инициативата „Млади възрожденци“. „Патронажът ви се превърна в мощен стимул за развитието на клубовете и броят на децата в тях вече надхвърля 5000 в цялата страна“, изтъкна Васил Василев.
Президентът: Няма как да имаме бюджет с реформи тази година, защото плащаме стари сметки
Президентът: България има много възможности – трябва ни по-голяма амбиция и самочувствие
Президентът: България има нужда от самоличност – да отстоява себе си на европейско и световно ниво
Държавният глава Илияна Йотова проведе среща с европейския комисар Екатерина Захариева
Президентът към състава на 3-та авиационна база – Граф Игнатиево: Вие сте елит и трябва да имате това самочувствие
Президентът Йотова: Евентуално разполагане на американски самолети у нас не би направило България част от военните действия в Иран


2026