9 Юни 2021 | 18:01
Държавният глава Румен Радев проведе видеоконферентен разговор с председателя на Европейския парламент Давид Сасоли
Президентът Румен Радев проведе днес видеоконферентен разговор с председателя на Европейския парламент Давид Сасоли. По време на разговора, който се проведе по инициатива на председателя на Европейския парламент, бяха обсъдени мерките за преодоляване на пандемията от коронавирус, както и теми от дневния ред на ЕС с фокус върху политиката за разширяване.
Българският държавен глава подчерта, че страната ни принципно и последователно подкрепя европейската интеграция на Република Северна Македония. Президентът посочи също така, че България очаква устойчиви и необратими резултати в процеса на изграждане на добросъседски отношения и в това отношение най-важен е прекият и открит диалог между двете най-близки страни на Балканите за постигането на реален напредък.
Президентът Йотова обсъди с български евродепутати необходимостта от активно отстояване на всички нива на българската позиция за Северна Македония
Президентът: Подкрепата за земеделските производители трябва да е приоритет чрез всеобхватни мерки, за да се избегне инфлация при основните стоки
Президентът Илияна Йотова удостои с висше офицерско звание полковник Атанас Георгиев
Президентът: За успешен туристически сезон трябва да представим България като сигурна дестинация с конкурентни цени
Държавният глава Илияна Йотова разговаря с американския посланик в Гърция Кимбърли Гилфойл
Илияна Йотова: НДК е дом на националната ни идентичност и на общочовешки достижения като мир и разбирателство
Президентът Илияна Йотова: Служебният премиер наруши недопустимо диалога между институциите
Държавният глава: Ще преборим езика на омразата, като възпитаваме децата си в общочовешките ценности
2026