9 Юли 2021 | 17:50
Румен Радев: Инициативата „Три морета“ трябва да работи за общи стандарти за качество, надеждност и устойчивост при реализацията на общите инфраструктурни проекти
Държавният глава проведе двустранна среща с полския си колега Анджей Дуда
Държавите участнички трябва да работят за общи стандарти за качество, надеждност, безопасност и устойчивост при реализацията на общите инфраструктурни проекти в Инициативата „Три морета“. Това значително ще изсветли и стойността на проектите, чрез които се осъществява свързаността в нашия регион. Това заяви президентът Румен Радев на среща с президента на Република Полша Анджей Дуда. Разговорът се състоя в рамките на Шестата Среща на върха на Инициативата „Три морета“, домакин на която през тази година е България.
Двамата държавни глави откроиха значимостта на президентската платформа "Три морета" и нейните приоритети за свързаност като реален и работещ инструмент за насърчаване на растежа и модернизация на държавите участнички.
В двустранен план беше откроено доброто икономическо партньорство, както и потенциалът за неговото надграждане в различни сфери – земеделие и производството на храни, индустриалното сътрудничество и отбранителната промишленост. Обсъдена беше и възможността за задълбочаване на сътрудничеството при използването и модернизирането на железопътния пътнически и товарен транспорт, както и в областта на пътната инфраструктура.
Под патронажа на президента Илияна Йотова ще се проведе инициативата на британското посолство „Посланик за един ден“
Държавният глава удостои посланика на Република Аржентина в България с орден „Мадарски конник“ първа степен
Президентът обсъди с представители на български организации в Молдова развитието на филиала на Русенския университет в Тараклия
Държавният глава подписа указ за освобождаването на Ангелина Бонева като министър на регионалното развитие и благоустройството и назначи Николай Найденов на длъжността
Илияна Йотова: България е успешен пример в политиките за равнопоставеност между жените и мъжете
2026