7 Декември 2021 | 12:08
Президентът Румен Радев: С общи усилия могат да бъдат надмогвани различията в името на бъдещето на България
Държавният глава проведе консултации с представители на парламентарната група на "Има такъв народ"
Свършеното от служебните кабинети досега е добра основа за резултатно управление. То показва, че с общи усилия могат да бъдат надмогвани различията в името на бъдещето на България. Това заяви президентът Румен Радев в началото на консултациите с представители на парламентарната група на "Има такъв народ". Държавният глава продължава днес разговорите на „Дондуков“ 2 в съответствие с чл. 99, ал. 1 от Конституцията. В срещата участва и вицепрезидентът Илияна Йотова.
Държавният глава посочи, че много български избиратели продължават да виждат в парламентарната група на "Има такъв народ" надежда за нова и откровена политика, която назовава ясно проблемите и решенията и „не ги замита под килима“. Румен Радев изрази надежда, че с опита, който има партията, тя ще допринесе активно за решаването на предизвикателствата и задачите пред новото управление.
„Убеден съм, че ангажиментът, който поехте, за търсене на баланс и партньорство в едно бъдещо управление, основано на знанието и почтеността, са изключително важни в политическа среда, в която често произволът, невежеството и арогантността са вземали връх“, отбеляза президентът. Румен Радев подчерта, че е важно българските граждани да бъдат запознати с приоритетите на управленската коалиция.
Представителите на парламентарната група на "Има такъв народ" заявиха, че ще направят всичко по силите си България да има редовно правителство и увериха, че ще бъдат предвидими и лоялни партньори, ако от останалите парламентарни сили, с които водят разговори, също бъде следван такъв подход. „Ние ще продължим да работим без политическо лицемерие, ще назоваваме нещата, такива каквито са и ще спазваме думата си“, заяви Тошко Йорданов и изрази надежда разграждането на модела „ГЕРБ и ДПС” да продължи. По думите му здравият разум на политическите партии по време на преговорите, както и готовността за компромис, са правилните стъпки към съставяне на правителство, което да нормализира ситуацията в страната.
Президентът: Сухопътните войски носят непобедимия български дух и са гарант за сигурността и суверенитета на България
Президентът: Ако народните представители все още имат някакво останало достойнство, трябва да гласуват предложението за референдум, което и в този момент е в деловодството на парламента
Президентът Радев: Силата на българската пехота винаги е произтичала от нейните традиции и приемствеността между поколенията
Президентът Румен Радев: Споменът за генерал Нейко Ненов ще продължи да живее като олицетворение на родолюбие, чест и дълг
Президентът: Управляващите си гласуваха индулгенции за безконтролната дейност на особения търговски управител в „Лукойл“, които им развързват ръцете за безобразия
Вицепрезидентът Илияна Йотова разговаря с новия френски посланик в България Мари Дюмулен
Румен Радев: Гласът на младите хора в Европа е важен за отстояването на върховенството на правото и демокрацията

2025