19 Май 2022 | 19:32
Румен Радев: Българската позиция за Северна Македония е ясна и среща все по-голямо разбиране
Навсякъде аргументирано отстоявам българската позиция по отношение на Република Северна Македония и тя среща все по-голямо разбиране. Това заяви президентът Румен Радев пред журналисти в отговор на въпрос. „Изключително важно е да има комуникация с всички лидери от ЕС, с нашите стратегически партньори от САЩ, с всички европейски институции, за да се намери ясно, устойчиво и необратимо решение“, допълни държавният глава.
На въпрос относно антикризисните мерки на правителството Румен Радев посочи, че обявените добри намерения на управляващите първо трябва да намерят законодателна подкрепа, да бъдат реализирани и едва след това могат да бъдат коментирани.
„Медиите трябва да базират своите публикации не на слухове, а на факти. В едно демократично общество е недопустимо медия да отказва право на отговор“, заяви държавният глава запитан за отказа на „Дойче веле“ да публикува изпратеното право на отговор от страна на президентската институция.
Президентът Йотова: Кирилицата и българската култура трябва да бъдат достояние на целия свят
Президентът: Имаме нужда от повече духовност в дигиталното време, в което живеем
Президентът Илияна Йотова: Родената в България кирилица безспорно има своето бъдеще в дигиталния век
Илияна Йотова се срещна с новото ръководство на Националното представителство на студентските съвети
Президентът Йотова обсъди с ръководството на Комисията за защита на конкуренцията мерки за преодоляване на икономическите последствия от конфликта в Близкия изток
2026