10 Юни 2022 | 10:09
Президентът: Политическата криза е факт и парламентарно представените партии трябва да намерят възможно най-бързо изход от ситуацията
Политическата криза е факт, но за разлика от предишните кризи, тази се разгръща в условията на прогресираща инфлация, на социална, икономическа и продоволствена криза, породени от войната в Украйна. Това заяви днес пред журналисти президентът Румен Радев в отговор на въпрос.
Държавният глава призова парламентарно представените партии да намерят възможно най-бързо изход от ситуацията, защото страната се нуждае от отговорно и устойчиво управление.
"Докато партиите търсят формирането на управленско мнозинство кабинетът трябва да осигури социалните плащания и подкрепата за бизнеса. Да отстои ветото за Република Северна Македония в съответствие с рамката, приета на КСНС, и да осигури функционирането на държавата", подчерта още президентът Румен Радев.
Президентът: България държи златна карта – днес големите проекти минават през нашата страна
Президентът в Копривщица: Каблешков изгоря в борбата за свобода, но паметта за делото му никога не може да изгори в съзнанието на българите
Президентът: С театралните празници „Звездите на театъра“ вече 11 години Разлог показва гостоприемството си към културата и творците
Илияна Йотова посрещна в президентската институция ученици от Средно училище „Христо Смирненски“ в Хисаря
Илияна Йотова: Грижата за психичното здраве не е само медицински въпрос, а и въпрос на обществена устойчивост
Илияна Йотова: В коалиция между потребители и производители срещу високите цени може да преборим злоупотребите
2026