15 Ноември 2023 | 10:25
Вицепрезидентът: Българският бизнес успешно преодолява кризите
Вие се оказахте много жилави, успявате да преодолявате кризите, които ни застигат една след друга, дори когато държавата с грешни решения върви срещу вас и общите ни интереси. С тези думи вицепрезидентът Илияна Йотова се обърна към представителите на българския бизнес на церемонията по връчването на наградите „Мистър и Мисис Икономика“. Конкурсът се организира за 33-и път от списание „Икономика“ и Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България.
„Когато в най-трудните времена държавата помогна със субсидии на бизнеса, вниманието беше насочено върху размера на компенсациите, а никой не оцени колко работни места бяха спасени и колко фалити – предотвратени“, посочи в приветствието си вицепрезидентът.
„Неотдавна на посещение у нас беше голяма делегация от представители на френския бизнес. Те ми казаха, че в България не само има добри условия за бизнеса, но и срещат добри партньори във ваше лице“, изтъкна Йотова.
Вицепрезидентът изрази надежда скоро да бъде приет добър национален бюджет. „Дано ги няма екзотиките – едва ли хазната ще се напълни от данъка върху бакшишите!? Сигурна съм, че с вашите идеи за развитието на българската икономика, с вашите сериозни политики ще постигаме далеч по-добри резултати“, посочи Илияна Йотова.
Вицепрезидентът връчи голямата награда „Мистър Икономика“ на инж. Драгомир Драганов – изпълнителен директор на „Елаците – Мед“ АД, професионалист с над 40-годишен опит в минната индустрия и геоложките проучвания.
Илияна Йотова се срещна с новото ръководство на Националното представителство на студентските съвети
Президентът Йотова обсъди с ръководството на Комисията за защита на конкуренцията мерки за преодоляване на икономическите последствия от конфликта в Близкия изток
Президентът Йотова: Наш дълг е да завещаем на младите хора на България мир и възможност да развиват своите таланти
Държавният глава: Още по-актуални са днес посланията на Франкофонията за мир, сигурност, свобода, равноправие
Илияна Йотова отбеляза Международния ден на Франкофонията заедно с ученици от Гимназията за преподаване на чужди езици „Симеон Радев“ в Перник
Президентът Йотова: Държа правителството да разработи цялостен пакет с мерки срещу покачването на цените и защита на бизнеса
Президентът Йотова поздрави Националната организация „Малки български хора“ за 30-годишнината й
2026