10 Юни 2024 | 16:59
Президентът Радев: България има потенциал да бъде сред водещите страни в автомобилната индустрия в Югоизточна Европа
Възможностите за развитие и инвестиции в автомобилната индустрия у нас и въвеждането на нови технологии в българската икономика обсъди президентът Румен Радев на среща на „Дондуков“ 2 с Любомир Станиславов – главен изпълнителен директор на „Аутомотив клъстер България“, и Клифорд Олин – главен бизнес директор на американска компания в сектора. Дейността на компанията е насочена към разработването на литиево-йонни батерии по собствена технология, която дава значителни предимства на крайния продукт.
Президентът заяви, че автомобилната индустрия е доказателство, че България има потенциал да развива изключително бързо стратегически за Европа сектор с висока добавена стойност. Това дава възможност страната ни да бъде сред водещите в тази сфера в Югоизточна Европа, посочи Румен Радев, като допълни, че в девет от десет европейски коли има компонент, произведен в България. Държавният глава открои значимостта на трансфера на технологични решения, които допринасят за конкурентоспособността на сектора.
Илияна Йотова: Честността днес е дефицитна, но изключително високо конвертируема валута
Държавният глава: Достойните хора са тихи, но успехите им говорят шумно за тях
Президентът: Българската екзархия в Истанбул трябва да се развива и предава на младите поколения родовата ни памет
Илияна Йотова: Българската банкова система е основен източник на доверие към страната ни
Държавният глава отличи заедно с Боряна Калейн и Малена Замфирова най-успешните участници в президентската инициатива „Спортувай с президента“
Президентът: България държи златна карта – днес големите проекти минават през нашата страна

2026