2 Декември 2024 | 21:39
Президентът Румен Радев: Публиката завинаги ще обича и почита златните имена на родния футбол
Един век български футбол е история, белязана от паметни събития на победен устрем и всеотдайност. Затова днес отдаваме почит пред поколенията на талантливи играчи, треньори и ръководители, посветили живота си на любимата игра и на България. Това заяви президентът Румен Радев в приветствието си по повод 100-годишнината на Българския футболен съюз (БФС).
Държавният глава участва в гала вечерта „100 години български футбол“, организирана от БФС. Събитието събра в София президентът на ФИФА Джани Инфантино, президентът на УЕФА Александър Чеферин, както и представители на европейски футболни федерации. Гости бяха изтъкнато наши футболисти и спорни деятели. По повод 100-годишния юбилей държавният глава Румен Радев удостои БФС с Почетен знак на президента.
В приветствието си президентът Радев заяви, че годишнината е повод да бъдат почетени всички, които са вдигали на крака публиката на футболните стадиони у нас и в чужбина и са носили славата на Родината. Публиката завинаги ще обича, оценява и отдава заслуженото на златните имена на родния футбол, заяви държавният глава.
Най-добрият посланик на масовия спорт са легендите на българския футбол и всички, които днес защитават цветовете на националния и клубните отбори, каза Румен Радев. Президентът изрази надежда все повече млади хора да се увличат от примера на спортистите и ученическите и младежките футболни отбори да имат по-активна дейност. „Защото това означава, че големите победи на българския футбол тепърва предстоят“, посочи Румен Радев.
Президентът: Държавата не може да спре да работи и служебният министър-председател трябва да е наясно с най-належащите проблеми пред страната
Президентът Йотова: Нуждаем се от спешни мерки срещу ценовия шок и в подкрепа на най-уязвимите хора
Президентът Йотова: Президентската институция не носи отговорност за служебния кабинет, отговорността е на Народното събрание
Илияна Йотова: След последните промени в Конституцията отговорността за служебния кабинет е споделена между изпълнителната и законодателната власт
Президентът: Общата ни цел е провеждането на прозрачни и честни избори, каквото беше желанието на стотици хиляди граждани
Президентът в Делчево: Да излезем от политическото опиянение и да работим за просперираща България



2026