24 Ноември 2025 | 11:46
Вицепрезидентът: Новият бюджет ни „обещава“ още 10 млрд. евро дълг
Има един елемент в бюджета, който най-малко се коментира, а той е изключително тревожен. Това е „обещанието“ за още 10 млрд. евро дълг. Очевидно, това е бюджет, който трябва да осигури някому изборите. В него няма никакви реформи, липсва визия за развитие на икономиката. Това заяви вицепрезидентът Илияна Йотова пред журналисти. По думите й социалните елементи в бюджета трябва да бъдат свързани с развитието на икономиката, а не само да се изпразва хазната.
Вицепрезидентът определи като смущаващи съкратените срокове между двете четения на законопроекта за държавен бюджет за 2026 година. „Става въпрос за най-важния закон в държавата, който предопределя бъдещето ни за следващата година“, посочи Йотова. Тя подчерта, че никой не е доволен от предложения бюджет, колкото и „от управляващото мнозинство да се опитват да ни убедят, че това е възможно най-добрият бюджет“.
Като справедливи определи вицепрезидентът набиращите скорост протести по различни чувствителни теми.
Добре, че няма тази възможност, заяви Илияна Йотова, запитана за твърдението на бившия председател на Народното събрание Наталия Киселова, че въпреки решението на Конституционния съд отново би постъпила по същия начин с внесеното от държавния глава искане за референдум за готовността на България да приеме еврото.
На въпрос защо Бойко Борисов и Делян Пеевски постоянно лансират идеята за партия на президента Румен Радев, вицепрезидентът заяви: Очевидно имат сериозен страх.
Президентът Радев: Утвърждаването на статута на парамедиците ще укрепи капацитета на спешната медицинска помощ в България
Румен Радев: Системата на пожарна безопасност и защита на населението олицетворява стремежа към отговорност и високи стандарти, доказани в борбата с огнената стихия през лятото
Вицепрезидентът: Българските банки могат да заявят, че са готови за приемане на еврото
Румен Радев: Вписването на българите в конституцията на РСМ значително ще ускори пътя на страната към ЕС
Президентът Румен Радев проведе среща с посланиците на държавите членки на ЕС
Вицепрезидентът Йотова поздрави групата за синхронно пеене и танци „ЖЕСТИМ“ за 30-годишнината ѝ
2025