29 Януари 2026 | 15:10
Президентът проведе срещи с омбудсмана и заместник-омбудсмана в рамките на процедурата по назначаване на служебно правителство
Президентът Илияна Йотова проведе днес последователно срещи с омбудсмана на Република България Велислава Делчева и със заместник-омбудсмана Мария Филипова в рамките на процедурата по назначаване на служебно правителство в чл. 99, ал. 5 от Конституцията.
Държавният глава провежда разговори с кръга лица, определени в основния закон, които могат да бъдат назначени за служебен министър-председател. Илияна Йотова вече се срещна с председателя на Народното събрание Рая Назарян, управителя на Българската народна банка Димитър Радев и подуправителите Петър Чобанов, Радослав Миленков и Андрей Гюров. Утре разговорите на президента ще продължат с председателя на Сметната палата Димитър Главчев и със заместник-председателите Маргарита Николова и Силвия Къдрева.
Илияна Йотова: Инициативата „Подкрепи една мечта“ е мисия за президентската институция
Президентът Йотова: Разходите за отбрана означават внедряване на иновации и инвестиции в нови производства и работни места
Президентът Йотова: Вярвам, че с мерките, които предлага, правителството ще се погрижи за най-уязвимите
Държавният глава: Да бъдем силна общност, в която всеки е важен – така ни искаше Ботев
Илияна Йотова: Институциите и обществото трябва да сме близо до децата, за да ги предпазваме от опасностите и да им отворим прозореца към бъдещето

2026