29 Януари 2026 | 15:10
Президентът проведе срещи с омбудсмана и заместник-омбудсмана в рамките на процедурата по назначаване на служебно правителство
Президентът Илияна Йотова проведе днес последователно срещи с омбудсмана на Република България Велислава Делчева и със заместник-омбудсмана Мария Филипова в рамките на процедурата по назначаване на служебно правителство в чл. 99, ал. 5 от Конституцията.
Държавният глава провежда разговори с кръга лица, определени в основния закон, които могат да бъдат назначени за служебен министър-председател. Илияна Йотова вече се срещна с председателя на Народното събрание Рая Назарян, управителя на Българската народна банка Димитър Радев и подуправителите Петър Чобанов, Радослав Миленков и Андрей Гюров. Утре разговорите на президента ще продължат с председателя на Сметната палата Димитър Главчев и със заместник-председателите Маргарита Николова и Силвия Къдрева.
Държавният глава: Достойните хора са тихи, но успехите им говорят шумно за тях
Президентът: Българската екзархия в Истанбул трябва да се развива и предава на младите поколения родовата ни памет
Илияна Йотова: Българската банкова система е основен източник на доверие към страната ни
Държавният глава отличи заедно с Боряна Калейн и Малена Замфирова най-успешните участници в президентската инициатива „Спортувай с президента“
Президентът: България държи златна карта – днес големите проекти минават през нашата страна
Президентът в Копривщица: Каблешков изгоря в борбата за свобода, но паметта за делото му никога не може да изгори в съзнанието на българите

2026